x

Finale Lav kupa Srbije

Finale fudbalskog Lav kupa Srbije, svoj rasplet doživeće u sredu, 11.Maja, kada se na stadionu Crvene Zvezde sastaju Vojvodina i Partizan.

Vojvodina Partizan

U najmasovnijem srpskom fudbalskom takmičenju, za pehar Lav kupa u razigravanju nadmetalo se ukupno 2032 timova, od kojih su 32 stigla do završnice i obrazovala parove 1/16 finala. Najveće iznenađenje ovogodišnjeg kupa bio je plasman Sinđelića iz Niša među 8 najboljih ekipa, a na kraju, knjiga je spala na dva slova - Partizan i Vojvodinu.

Partizan je svoj put do finala započeo pobedom, 0:6 nad ekipom Mladosti iz Apatina, zatim su usledili trijumfi nad Proleterom i pomenutim Sinđelićem, a u polufinalu, izašli su bolji iz dvomeča sa večitim rivalom ukupnim rezultatom 2:1.

Vojvodina je slavila nad Slogom iz Petrovca, izbacila Srem iz Jakova na penale, zatim Jagodinu, i u polufinalu, duplom pobedom na Slobodom Point Sevojno obezbedila prestižno finale.

Partizan i Vojvodina igrali su dva puta ove godine i u Jelen SuperLigi i oba puta slavili su Novosađani.

Da li će tako biti i u sredu, pa će Vojvodina u svom petom finalu osvojiti prvi pehar kupa ili će Partizan to uradii po 12. put, saznaćemo nakon poslednjeg sudijskog zvižduka utakmice koja počinje u 20:15.